PIKNIK RODZINNY 8 VI 2019 r. |

W Dniu Dziecka na Placu św. Józefa odbył się już po raz trzynasty Piknik Rodzinny połączony ze świętem szkoły. Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 powitaniem zebranych gości przez p. dyr. Piotra Kłęka, następnie głos zabrali przewodniczący Rady Osiedla, p. Janusz Borek oraz proboszcz parafii pw. św. Józefa ks. Ludwik Krupa. Piknik prowadzili uczniowie klasy VIIIa Szkoły Podstawowej Nr 7 - Daria Bator i Jan Rozmund.

Na scenie zaprezentowały się kolejno wszystkie grupy przedszkolne, które swoimi wokalno-recytatorsko-tanecznymi występami zauroczyły publiczność, a zwłaszcza obecnych rodziców, dla których, z okazji Dnia Mamy i Taty, wykonywały piosenki i wiersze. Wszystkie dzieci przygotowała nauczycielka rytmiki, p. S. Kowalik oraz ich wychowawczynie: p. A. Abramczyk, p. K. Bieniek, p. D. Bieńkowska, p. D. Bilut-Bujarska, p. A. Bukowska, p. U. Bura, p. E. Jargieło-Kloc, p. T. Kociuba, A. Owarzany, p. M. Pacześniak, p. K. Ulaszek, p. M. Wilk, p. K. Wrona, p. M. Żybura. Poza najmłodszymi, można było również zobaczyć nieco starszych uczniów naszej szkoły: klasy drugie opracowały pod opieką p. J. Basisty-Jandy dwa tańce, Julia Czarnecka z kl. IIIa wyrecytowała wiersz O Rupakach (opiekun - p. B. Wiącek), Milena Surowiec zaprezentowała monodram O Lechu, Czechu i Rusie (opiekun - p. A. Krasny), a Iga Kłęk zagrała na perkusji. Wyjątkowe były występy szkolnego chóru oraz solistów - Natalii Malżyckiej, Hanny i Magdaleny Domaradzkich, Ingi Gaweł (opiekun - p. J. Basista-Janda), a także pokaz gimnastyki artystycznej dziewczynek z klas V i VI: Natalii Janik, Zuzanny Bieniek, Kariny Janik (opiekun - p. B. Budziwół). Gościem specjalnym imprezy była Orkiestra Dęta z Mogielnicy, która umiliła nam czas kilkoma marszowymi utworami.

Wszystkie obecne dzieci mogły przez cały czas korzystać z obecnych na Placu św. Józefa dmuchanych zjeżdżalni oraz bungee trampoliny. Piknik Rodzinny po raz kolejny okazał się imprezą środowiskową, która integruje społeczność lokalną. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas podczas organizacji tego przedsięwzięcia.