Witryna internetowa Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie istnieje od grudnia 2007 r. i jest adresowana do całej szkolnej społeczności: rodziców, uczniów i nauczycieli. Jej celem jest informowanie o ofercie edukacyjnej szkoły, bieżących i zbliżających się wydarzeniach, szkolnych (lub pozaszkolnych) sukcesach naszych uczniów, prezentacja ich twórczości oraz promowanie szkoły w lokalnym środowisku. Funkcjonowanie witryny internetowej ułatwia dokumentowanie dorobku edukacyjnego szkoły. Wpływa także pozytywnie na komunikację szkoły z rodzicami i budowanie relacji, które sprzyjają zaangażowaniu w sprawy nauczania i wychowania. W przyszłości witryna internetowa Zespołu Szkół nr 5 ma stać się forum wymiany opinii na szkolne tematy m.in. poprzez system komentarzy do publikowanych newsów, umożliwiać kształcenie metodą e-learningową oraz zawierać bazę cennych materiałów edukacyjnych.

Sukcesem naszej szkoły było zdobycie tytułu laureata III Podkarpackiego Konkursu „Witryna internetowa mojej szkoły” w lutym 2009 r. W kategorii gimnazja zajęliśmy miejsce 10. 3 lata później, w lutym 2012 r., w VI edycji tego konkursu otrzymaliśmy wyróżnienie zajmując miejsce 5. Oceniane były m.in. zawartość i wygląd strony, informacje o historii szkoły, zastosowana nawigacja oraz kompatybilność ze standardami. Organizatorami konkursów byli: Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Potwierdzeniem tych wyróżnień jest wciąż rosnąca oglądalność witryny.

Witryna internetowa Zespołu Szkół nr 5 jest opracowaniem autorskim. Układ strony nie jest oparty na żadnym, dostępnym w internecie szablonie. W prace nad witryną - jej tworzenie (modyfikacje kodu źródłowego) oraz aktualizowanie (newsy, grafika) - zaangażowani są uczniowie. Jest to jedna z form kształcenia kompetencji informatycznych, a zarazem okazja do szerszego uczestnictwa w życiu szkoły (poprzez zbieranie i redagowanie materiałów do publikacji). Obecnie zespół administrujący witryną internetową szkoły tworzą nauczyciele: p. Radosław Sztaba, p. Romuald Różański oraz uczniowie Gimnazjum

Wszystkich odwiedzających tę witrynę zachęcamy do jej współtworzenia oraz dzielenia się z nami swoimi uwagami odnośnie jej funkcjonowania. Na nasz redakcyjny adres e-mail: zs5rzeszow@tlen.pl można przesyłać wszelkie sugestie co do wyglądu strony, jej treści i funkcjonalności. Czekamy na komentarze do wydarzeń lub materiały do publikacji - newsy, zapowiedzi imprez itp. (najlepiej ze zdjęciem). Liczymy na współpracę i zapraszamy do częstych odwiedzin.

Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać do nas wiadomość.