PIKNIK RODZINNY / ŚWIĘTO SZKOŁY 17 VI 2015 r. |

13 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie odbył się coroczny Piknik Rodzinny połączony ze Świętem Szkoły. Impreza rozpoczęła się o godz. 1300 powitaniem obecnych przez Pana Piotra Kłęka, dyrektora szkoły. Następnie radny Rady Miasta Rzeszowa, Pan Janusz Micał odczytał list od Prezydenta Rzeszowa. Pan Tadeusz Ferenc życzył wszystkim uczestnikom pikniku wielu wrażeń oraz tego, by ciekawe atrakcje, przygotowane przez organizatorów imprezy, przyczyniły się do integracji społeczności szkolnej. Po tym wystąpieniu dzieci z przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do prezentacji swoich umiejętności. A te były szerokie: śpiew i taniec, pokazy gimnastyczne, gra na instrumentach, przedstawienia teatralne.

Imprezę prowadzili uczniowie gimnazjum: Sabina Augustyn (kl. IIb) oraz Szymon Lasota (kl. IIIa). Na scenie pojawiły się wszystkie grupy przedszkolne, a wykonywane tańce i piosenki były powodem radości nie tylko rodziców występujących dzieci. W programie pikniku znalazły się także krótkie przedstawienia teatralne uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (również z języku niemieckim), pokaz sportowo-taneczny, występ dzieci ze świetlicy szkolnej oraz pokaz sportowy skoczków do wody z reprezentacji Stali Rzeszów.

Imprezę uzupełniły występy solistów, młodzieży z Osiedlowego Domu Kultury oraz gry i zabawy z zespołem muzycznym, w którego składzie znalazł się dyrektor szkoły. Podczas trwania pikniku uczniowie klas drugich gimnazjum mieli możliwość zaprezentować realizowane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Impreza była również okazją do spotkania rodziców uczniów klas pierwszych i czwartych szkoły podstawowej oraz pierwszych gimnazjum z przyszłymi wychowawcami i dyrekcją szkoły.

Obecnym na pikniku towarzyszyły liczne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych, trampolina, grill oraz stoiska z domowymi potrawami, ciastami, lodami i napojami. Na boisku szkolnym stacjonowała również drużyna harcerska, która chciała zachęcić młodszych kolegów do wstąpienia w jej szeregi i spędzania w sposób pożyteczny wolnego czasu.

Uczestnicy pikniku podkreślali dobrą organizację imprezy, a także różnorodność form artystycznych prezentowanych przez młodzież Zespołu Szkół nr 5. Z wielką radością oglądali oni występy dzieci i młodzieży szkolnej, wyrażali uznanie dla ich talentów wokalnych, tanecznych i teatralnych. Wszyscy zgodnie podkreślali, że tak udana impreza musi doczekać się kontynuacji w przyszłym roku.

Patronat medialny nad Piknikiem Rodzinnym sprawowała Telewizja Rzeszów, gazeta codzienna "Nowiny" oraz portal nowiny24. Organizatorzy Pikniku Rodzinnego składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej przygotowanie.

Patronat medialny: