XIII RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 21 III 2015 r. |

Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego to cykliczna impreza organizowana przez Zespół Szkół nr 5 i Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Józefa w Rzeszowie. W sobotę, 14 marca odbyła się jej trzynasta edycja. W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się miłośnicy tenisa stołowego, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa, Radni Miasta Rzeszowa i Osiedla Zwięczyca, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 5, uczniowie oraz mieszkańcy osiedla. Jak co roku patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc, natomiast patronat medialny objęło Katolickie Radio Via.

Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9 powitaniem uczestników oraz przybyłych gości przez dyrektora szkoły pana Piotra Kłęka. Głos zabrał także Radny Miasta Rzeszowa pan Janusz Micał oraz ksiądz Ludwik Krupa, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa. Odczytany został list od Prezydenta Miasta Rzeszowa. "Panu Dyrektorowi, oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie dzisiejszego spotkania, gratuluję inicjatywy oraz dziękuję za trud związany z przeprowadzeniem ciekawych zawodów sportowych. Są one nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również szansą na fantastyczną zabawę" - pisał pan Tadeusz Ferenc. Następnie przedstawione zostały zasady rozgrywek i rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych (rodzice i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum). Przy stołach tenisowych stanęły 33 dwuosobowe drużyny, także reprezentanci innych szkół, m.in. Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. Najliczniej reprezentowane były klasy IV-VI szkoły podstawowej (18 drużyn). Grano systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów. Przez cały czas trwania Olilmpiady czynnna była szkolna stołówka, w której każdy, kto poczuł głód lub zmęczenie, mógł liczyć na ciepły posiłek i chwilę relaksu.

Bój o pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach trwał cztery godziny. Po wielu zaciętych pojedynkach wyłonieni zostali zwycięzcy: Jakub Mordarski (SP nr 7) i Tomasz Mordarski w kategorii klas I-III SP, Katarzyna Kołaczko (SP nr 10) i Mariusz Kołaczko w kategorii klas IV-VI SP oraz Robert Kilar (Gimnazjum nr 13) i Marcin Kilar w kategorii klas I-III gimnazjum.

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Jakub Mordarski i Tomasz Mordarski
II miejsce Martyna Przepióra i Krzysztof Przepióra
III miejsce Tomasz Woźnicki i Zbigniew Woźnicki
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Katarzyna Kołaczko i Mariusz Kołaczko
II miejsce Konrad Baszak i Bartłomiej Baszak
III miejsce Aleksandra Drozd i Mariusz Drozd
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Robert Kilar i Marcin Kilar
II miejsce Patryk Bokota i Mariusz Bokota
III miejsce Jakub Ladziński i Grzegorz Ladziński

Wszyscy uczestnicy Olimpiady zostali nagrodzeni. Zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy - dyplomy i drobne upominki. XIII Rodzinną Olimpiadę Tenisa Stołowego można zaliczyć do udanych - taką opinię zgodnie wyrażali jej uczestnicy. Podkreślali, że była to dla nich nie tylko okazja do zdrowej rywalizacji sportowej, ale i możliwość spotkania ze znajomymi, sposób na aktywny wypoczynek oraz miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia.

14 marca był również Dniem Otwartym w Zespole Szkół nr 5. Podczas trwania Olimpiady kilkunastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutoryżu i Mogielnicy, zainteresowana rozpoczęciem nauki w Gimnazjum nr 13, mogła obejrzeć sale lekcyjne oraz prezentację nt. oferty edukacyjnej szkoły. Przewodnikami naszych gości byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

Organizatorzy Olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy XIII Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

Patronat medialny: