TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA 5 VI 2012 r. |  |

Realizacja zadań prozdrowotnych w naszej szkole odbywa się na lekcjach przyrody, plastyki, godzinach wychowawczych, a w kl. I - III podczas realizacji prozdrowotnych bloków tematycznych i programów profilaktycznych. Uczniowie kl. I - III brali udział w realizacji programu edukacyjnego "Wolność oddechu - zapobiegaj astmie", programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę", oglądali cykl filmów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w szkole, na podwórku, na ulicy i w domu. W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia 1 czerwca odbył się "Dzień dla zdrowia" pod hasłem "Zdrowym być". W tym dniu uczniowie klasy I a i I b wspólnie z wychowawczyniami przygotowali ciekawe przedstawienie o tym co trzeba robić, aby być zdrowym. Aby zdrowo się odżywiać nawet w Dniu Dziecka klasy pierwsze przyrządziły bogate w witaminy sałatki owocowe, klasy drugie kolorowe, zdrowe kanapki, a trzecioklasiści pyszne jogurty truskawkowo-bananowe. Odbyła się wspólna degustacja i wymiana przepisów. Gazetka szkolna na korytarzu przypomina nam o tym miłym dniu i co musimy robić, aby zawsze "zdrowym być".