X RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 17 III 2012 r. |  |

W sobotę, 10 marca Zespół Szkół nr 5 w Rzeszowie wspólnie z Parafią p.w. Świętego Józefa po raz dziesiąty miał przyjemność organizować Rodzinną Olimpiadę Tenisa Stołowego. Każdego roku impreza cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wzięły w niej udział aż 53 dwuosobowe drużyny (rodzic z dzieckiem), a rozgrywki dostarczyły wielu niezapomnianych emocji. Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9 powitaniem uczestników oraz przybyłych gości: Radnych Miasta Rzeszowa, przedstawicieli Rady Osiedla i Rady Rodziców przez Dyrektora Szkoły Pana Piotra Kłęka. Po przedstawieniu zasad rozgrywek rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rozgrywki toczyły się systemem rosyjskim (do dwóch przegranych meczów) w trzech kategoriach: rodzic i uczeń klas I-III szkoły podstawowej, rodzic i uczeń klas IV-VI szkoły podstawowej oraz rodzic i uczeń klas I-III gimnazjum. Najliczniej reprezentowane były klasy IV-VI szkoły podstawowej: aż 33 zawodników z rodzicami.

Choć większość uczestników turnieju stanowili uczniowie Zespołu Szkół nr 5 oraz ich rodzice, to jednak była również pewna grupa zawodników przyjezdnych, dla których udział w Olimpiadzie był sposobem na miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia. Niektórzy przyjechali z odległych miejscowości. Był wśród nich Pan Aleksander Ligęska, który wziął udział w turnieju wspólnie z synem Sebastianem (na zdjęciu obok) - uczniem Gimnazjum nr 2 w Dębicy i zawodnikiem jednej z drużyn IV ligi tenisa stołowego. Para ta w finale kategorii trzeciej (gimnazja) spotkała się z Panem Dariuszem i Kamilem Kozłowskimi. Pojedynek stał na wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem gości z Dębicy. Po meczu Sebastian Ligęska powiedział, że uczestnictwo w Rodzinnej Olimpiadzie było dla niego przede wszystkim "okazją do zdobycia doświadczenia". Jego finałowy przeciwnik Kamil Kozłowski (uczeń klasy Ia Gimnazjum) od 6 lat pasjonuje się tą dyscypliną sportu i również myśli o grze w rzeszowskim klubie tenisa stołowego.

Emocjonujące były również pozostałe dwa finały. W kategorii pierwszej (kl. I-III szkoły podstawowej) spotkali się Pan Janusz i Kacper Gąsior z Panem Erykiem i Patrykiem Dziuba, a w kategorii drugiej (kl. IV-VI szkoły podstawowej) Pan Aleksander i Michał Rosół zmierzyli się z Panem Wiesławem i Konradem Solarskimi. Uczestnicy turnieju zgodnie podkreślali, że poza sportową rywalizacją liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i pożyteczne, aktywne spędzenie czasu wolnego.

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Kacper i Janusz Gąsior
II miejsce Patryk i Eryk Dziuba
III miejsce Konrad i Bartłomiej Baszak
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Michał i Aleksander Rosół
II miejsce Konrad i Wiesław Solarski
III miejsce Mateusz i Krzysztof Przepióra
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Sebastian i Aleksander Ligęska
II miejsce Kamil i Dariusz Kozłowski
III miejsce Łukasz i Janusz Gaj

Organizatorzy Olimpiady zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek - ciepły posiłek, ciasto, owoce, napoje. Po zakończeniu rozgrywek odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Wszyscy uczestnicy Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego zostali nagrodzeni. Najlepsi, oprócz dyplomów, otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Był także czas na pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorzy Olimpiady - Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie Pan Piotr Kłęk, Proboszcz Parafii p.w. św. Józefa, ks. Stanisław Ruszel oraz nauczyciele: Pani Beata Kumor, Pani Agnieszka Grodecka-Nykiel, Pani Beata Motyl, Pani Danuta Bilut-Bujarska, ks. Tomasz Rusyn, Pan Romuald Różański, Pan Piotr Wałach, Pan Radosław Sztaba - składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy X Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego: