OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI 5 VI 2012 r.

22 maja trzecioklasiści z klasy A i B wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności. Podstawowym celem Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów jest umożliwienie szkołom otrzymania dodatkowych informacji o poziomie wiadomości i umiejętności posiadanych przez ich uczniów kończących klasę trzecią. Zadaniem badania jest dostarczenie szkołom jednej z wielu informacji o pracy dzieci i nauczycieli. Jednakże jeden test o niczym nie może przesądzać, ponieważ trudno wyciągać miarodajne wnioski o poziomie umiejętności dziecka na podstawie rozwiązania przez niego pojedynczych zadań z danego obszaru.

Udział w badaniu daje szansę, aby wzbogacić wiedzę na temat uczniów, zwrócić uwagę na potencjał dzieci oraz zapoznać się z sugestiami, w jaki sposób go wykorzystywać. Przygotowane zostaną czerwcowe raporty dla klas i szkół oraz raport ogólnopolski. Nie będzie osobnych zaświadczeń czy raportów dla pojedynczych uczniów. Przedstawione w raporcie klasowym wyniki każdego ucznia oraz znajomość sposobu rozwiązania przez niego poszczególnych zadań mogą być cenną, dodatkową informacją o jego umiejętnościach. Na podstawie:
www.obut.edu.pl/artykul/opis_badania