RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 11 III 2010 r. | GALERIA

W Zespole Szkół Nr 5 w Rzeszowie w dn. 06.03.2010 r. odbyła się ósma cykliczna impreza sportowo-rekreacyjna "Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego". Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 5 w Rzeszowie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa w Rzeszowie. Impreza została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana Tadeusza Ferenca, który ufundował puchary dla zwycięzców. Na Olimpiadę przybyło liczne grono zaproszonych gości min. Radni Miasta Rzeszowa, Radni Osiedla Zwięczyca, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 5 w Rzeszowie oraz Przedszkola Publicznego Nr 1. Turniej otwarty został przez Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Rzeszowie Pana Piotra Kłęka, który powitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do rozgrywek, mobilizując zawodników do gry.

W tym roku w Olimpiadzie wzięło udział ponad 50 par uczestników, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności gry w tenisa stołowego. Dla wielu zawodników jest to już pewnego rodzaju rodzinna tradycja. Niektórzy wzięli udział w zawodach już po raz kolejny i nie wyobrażają sobie Rodzinnej Olimpiady w Zespole Szkół Nr 5 bez ich udziału. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 1-3 gimnazjum. Rozgrywki odbywały się w następujących etapach: dziecko - dziecko; rodzic - rodzic i w razie remisu - debel: dziecko, rodzic - dziecko, rodzic.

Po zakończeniu Olimpiady każdy uczestnik miał bardzo podobne wrażenia, o czym świadczą słowa jednego z rodziców:
"Bardzo miło się grało, jest tu przyjemna atmosfera i sympatyczni kibice. Choć jesteśmy po raz pierwszy na takiej Olimpiadzie, jesteśmy pewni, że za rok także tutaj przyjdziemy. Jestem niesamowicie dumny z mojego dziecka, które wygrało jeden mecz, który przesądził o wyniku całego starcia. Taka impreza jest wspaniałym sposobem na spędzenie sobotniego przedpołudnia".

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

kl. I - III gimnazjum
I miejsce Mateusz i Jan Pączek
II miejsce Marcelina i Grzegorz Rusinek
III miejsce Łukasz i Janusz Gaj
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Iza i Adam Niziołek
II miejsce Konrad i Wiesław Solarski
III miejsce Mateusz i Krzysztof Przepióra
kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Jakub i Wojciech Zamorski
II miejsce Kamil i Dariusz Kozłowski
III miejsce Piotr i Marek Koguc

Zwycięzcy z rąk Pana Dyrektora otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym drużynom wręczono dyplomy uczestnictwa w turnieju i drobne upominki.