16 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe święto stworzyło okazję do podsumowania nie tylko lat zaborów, ale również pozwoliło poruszyć zagadnienia związane ze współczesnym pojmowaniem patriotyzmu, jedności i wolności, zarówno przez młode, jaki starsze pokolenie. O godz. 1730 p. dyr. Piotr Kłęk powitał przybyłych i odczytał list, który na tę okoliczność przesłał Prezydent Miasta Rzeszowa, p. Tadeusz Ferenc. Następnie najstarsza grupa przedszkolna, przygotowana przez p. Katarzynę Wronę oraz p. Magdalenę Żyburę, zatańczyła poloneza - polski taniec narodowy. Kolejnym punktem programu było przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz III oddziałów gimnazjalnych.

Nasi uczniowie zaprosili wszystkich, tak licznie obecnych, do obejrzenia programu telewizyjnego pt. "Moja Niepodległa", w którym zarówno przenieśli się w czasie, jak i poruszyli bardzo współczesne zagadnienia. W rolę prowadzących wcielili się: Daria Bator oraz Jan Rozmund, a ich rozmówcami byli: Weronika Bokota, Paulina Kawa, Natalia Malżycka, Jakub Gołąb, Adam Jaworski, Kamil Kozicki, Mateusz Nieroda oraz Michał Obacz. W rolę terenowej reporterki programu "Moja Niepodległa" wcieliła się Natalia Hołówko.

Za scenariusz wieczornicy oraz reżyserię przedstawienia odpowiedzialni byli - p. Marzena Grzebyk oraz p. Radosław Sztaba, oprawą muzyczną i opieką nad szkolnym chórem zajmowała się p. Jadwiga Basista-Janda, a scenografię opracował p. Romuald Różański. Za montaż materiału filmowego odpowiadał uczeń klasy VIIIa, Jan Rozmund.

Organizatorzy wieczornicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zgodzili się wziąć udział w nagraniach - p. inspektorowi Markowi Matule, komendantowi Związku Strzeleckiego "Strzelec", p. dr. Mariuszowi Kalandykowi, konsultantowi Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, p. dr. Piotrowi Szopie - pracownikowi Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, p. Tadeuszowi Poźniakowi - fotografowi, p. Rafałowi Wilkowi - wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Paraolimpijskich, a także przedszkolakom z Przedszkola Publicznego nr 1 w Rzeszowie. Podziękowania kierujemy również w stronę Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie za wypożyczenie strojów, które zostały wykorzystane podczas wieczornicy. Dziękujemy również pani Klaudii Wojnar oraz panu Piotrowi Grymuzie za wzbogacenie grą na skrzypcach oraz gitarze naszej uroczystości. Szczególne wyrazy wdzięczności płyną dla Sebastiana Martonia, naszego absolwenta, który zawsze nas wspiera podczas organizacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.