PIKNIK RODZINNY / ŚWIĘTO SZKOŁY 10 VI 2016r. |

4 czerwca już po raz dziewiąty odbył się na terenie Zespołu Szkół nr 5 Piknik Rodzinny. W tym toku impreza połączona była nie tylko ze Świętem Szkoły, ale i Dniami Osiedla. Wszystkich przybyłych na piknik powitali: Dyrektor szkoły, pan Piotr Kłęk, Radny Miasta Rzeszowa, pan Janusz Micał oraz pan Henryk Wolicki, Pełnomocnik Prezydenta Rzeszowa. Został także odczytany list, w którym Prezydent Miasta, pan Tadeusz Ferenc pogratulował przygotowania imprezy i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Głównym celem pikniku było kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Na scenie odbywała się część artystyczna, na którą składały się występy przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 13. Występy zapowiadali uczniowie klasy IIIb gimnazjum: Sabina Augustyn oraz Miłosz Hajduk. Przedszkolaki uczciły Dzień Mamy i Taty, śpiewając dla rodziców urocze piosenki, pięknie tańcząc oraz wręczając im własnoręcznie przygotowane prezenty. Swoje umiejętności sportowe prezentowali uczniowie szkoły podstawowej, taneczne - dziewczęta należące do zespołu cheereleaders oraz osoby uczęszczające na zajęcia w Osiedlowym Domu Kultury, zdolności aktorskie - uczniowie klas V, a wokalne - członkowie chóru szkolnego.

Podczas trwania pikniku uczniowie klas drugich gimnazjum mieli możliwość zaprezentować realizowane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Impreza była również okazją do spotkania rodziców uczniów klas pierwszych i czwartych szkoły podstawowej oraz pierwszych gimnazjum z przyszłymi wychowawcami.

Rodzice z dużym zainteresowaniem oglądali występy swoich pociech. Dużą atrakcją dla najmłodszych były: dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina oraz malowanie twarzy. Uczestnicy Pikniku Rodzinnego zgodnie podkreślali, że zawsze tej uroczystości towarzyszy miła atmosfera, a wśród licznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Zdaniem obecnych takie imprezy są potrzebne między innymi w takim celu, by zobaczyć, ile pracy muszą włożyć pedagodzy, by przygotować występy swoich podopiecznych, a także po to, by rodzice mogli bardziej zintegrować się z placówką, do której na co dzień uczęszcza ich dziecko. Nas szczególnie cieszy coroczna obecność absolwentów, którzy przy tej okazji odwiedzają szkołę i swoich dawnych nauczycieli oraz opowiadają o zmianach, jakie zaszły w ich życiu. Piknik Rodzinny jest doskonałą okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym oraz licznych spotkań w gronie znajomych.

Patronat medialny nad Piknikiem Rodzinnym sprawowała Gazeta Codzienna "Nowiny" oraz portal nowiny24. Organizatorzy Pikniku Rodzinnego składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej przygotowanie.

Patronat medialny: