XIV RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 18 III 2016 r. |

12 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie odbyła się XIV Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego. Impreza zorganizowana została przez tę właśnie placówkę oraz sąsiadującą z nią Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Józefa. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem po raz kolejny objął Prezydent Miasta Rzeszowa, pan Tadeusz Ferenc, natomiast patronat medialny sprawowały: Katolickie Radio Via oraz Gazeta Codzienna "Nowiny".

Tak samo jak każdego roku, również i teraz impreza cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców osiedla Zwięczyca, jak i pobliskich miejscowości. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się aż 41 dwuosobowych drużyn. Turniej został rozegrany w systemie rosyjskim, w dalszych rozgrywkach mogli uczestniczyć jedynie ci, którzy przegrali co najwyżej jeden mecz. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Rywalizację rozpoczynali uczniowie, następnie pałeczkę przejmowali ich rodzice. W przypadku remisu o wyniku pojedynku decydował dodatkowy set, w którym uczniowie przystępowali do rywalizacji wspólnie ze swoimi rodzicami.

Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9.00 od przywitania wszystkich gości przez dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie, pana Piotra Kłęka. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn w kategorii klas I-III szkoły podstawowej, 20 drużyn w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej oraz 9 drużyn w kategorii klas I-III gimnazjum. W turnieju przeważały zespoły złożone z uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie oraz ich rodziców, wśród pozostałych znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lutoryżu, Gimnazjum w Boguchwale oraz Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Turniej zakończył się po pięciu godzinach wspaniałej, sportowej rywalizacji w duchu fair play. W kategorii pierwszej (klasy I-III sp) najlepsi okazali się: Jakub Mordarski i Tomasz Mordarski, w drugiej kategorii (klasy IV-VI sp) zwyciężyli: Michał Czekierda i Jakub Czekierda, natomiast najlepsi w zmaganiach drużyn gimnazjalnych okazali się: Katarzyna Kołaczko i Mariusz Kołaczko. Co ciekawe, ostatnia z wymienionych drużyn już trzeci rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce, wcześniej w kategorii klas IV-VI sp, obecnie - w najstarszej.

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Jakub Mordarski i Tomasz Mordarski
II miejsce Alicja Pizło i Marek Pizło
III miejsce Karol Czyż i Marek Czyż
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Michał Czekierda i Jakub Czekierda
II miejsce Kamil Domino i Jan Domino
III miejsce Jan Buczek i Krzysztof Buczek
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Katarzyna Kołaczko i Mariusz Kołaczko
II miejsce Justyna Stanek i Remigiusz Stanek
III miejsce Patryk Bokota i Mariusz Bokota

Po zakończeniu turnieju, wręczeniu dyplomów oraz nagród, wszyscy uczestnicy zrobili sobie tradycyjnie już pamiątkowe zdjęcie.

Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego stała się również okazją do tego, aby lepiej poznać mury Zespołu Szkół nr 5. Uczniowie, których czeka wkrótce wybór szkoły gimnazjalnej, mogli zaznajomić się z ofertą Gimnazjum nr 13, obejrzeć prezentację opowiadającą o szkole oraz zwiedzić budynek szkolny pod opieką przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Organizatorzy Olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy XIV Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

Patronat medialny: