PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY / MAM TALENT 22 III 2016 r. |

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodziliśmy śpiewająco, na sportowo i z humorem. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany konkurs "Mam talent", w którym wzięło udział 14 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Okazja ku temu była znakomita, bowiem 21 marca to także Ogólnopolski Dzień Promocji Talentów. Zawsze wiedzieliśmy, że w naszej szkole ich nie brakuje, a inicjatywa pod hasłem "Mam talent" stała się tego najlepszym dowodem.

W jury konkursu znaleźli się: p. Jadwiga Basista-Janda (pełniąca funkcję przewodniczącej), p. Paweł Depa, p. Romuald Różański oraz p. Radosław Sztaba, natomiast publiczność stanowili uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Prowadzący imprezę - Kamila Paśkiewicz i Miłosz Hajduk przedstawili zebranym zasady konkursu oraz zapowiadali poszczególnych uczestników "Mam talent". Prezentowali oni różnorodne uzdolnienia: muzyczne, sportowe oraz plastyczne. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów granych na gitarze (Natalia Malżycka), flecie poprzecznym (Alicja Kłęk, Amelia Stachura), keyboardzie (Bartłomiej Sanocki) i klarnecie (Jan Rozmund), obejrzeć pokaz tańca breakdance (Krystian Lewko) i modern jazz (Natalia Hołówko), pokaz akrobatyki sportowej (Kamila Ostrowska) oraz pracę plastyczną wykonaną podczas trwania konkursu (Julia Rząsa). Aż 6 uczestniczek konkursu prezentowało swoje umiejętności wokalne: Daria Bator, Katarzyna Grzesiak, Karina Kołodziej, Natalia Malżycka, Katarzyna Szłapa i Aleksandra Winiarska.

W "Mam talent", choć już poza konkursem, udział wzięli także absolwenci Gimnazjum nr 13 - Aleksandra Bubicz i Seweryn Nurczyk. Duet ten zaprezentował 2 utwory muzyczne i zebrał duże brawa. Po występach uczestników konkursu pokaz akrobatyki sportowej dały uczennice klasy IVb szkoły podstawowej: Monika Dopart i Klaudia Rożek.

Ogłaszając wyniki "Mam talent", przewodnicząca jury, p. Jadwiga Basista-Janda, podkreśliła, że zwycięzcami mogą czuć się wszyscy uczestnicy konkursu. Pogratulowała też talentu i odwagi, której wymagają wystąpienia publiczne. Następnie przedstawione zostały wyniki obrad jury. Zwyciężczynią I edycji Szkolnego Konkursu "Mam talent" została Natalia Malżycka z klasy VIb, która perfekcyjnie, w ocenie jury, zagrała na gitarze i zaśpiewała piosenkę Demi Lovato "Skyscraper". Natalia otrzymała nagrodę główną - tablet firmy Lenovo wraz z akcesoriami. Przyznano także 4 wyróżnienia: Alicji Kłęk (kl. IVb), Kamili Ostrowskiej (kl. Vb), Janowi Rozmundowi (kl. Va) oraz Amelii Stachurze (kl. Ia gimnazjum). Dodatkowe wyróżnienie przyznała publiczność. Widzom najbardziej przypadł do gustu pokaz tańca breakdance w wykonaniu Krystiana Lewko z klasy Vb i to na niego oddano najwięcej głosów. Pozostali uczestnicy "Mam talent" otrzymali dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia.

"Mam talent" okazał się udanym przedsięwzięciem i mamy nadzieję, że znajdzie się w harmonogramie imprez szkolnych także w przyszłym roku.

Po zakończeniu konkursu odbyły się gry i zabawy sportowe, w których wzięły udział reprezentacje klas IV-VI szkoły podstawowej. Szybkość i sprawność fizyczna uczestników sprawdzona została w kilkunastu konkurencjach (m.in. bieg przodem z ominięciem pachołka, bieg łączony, bieg z kozłowaniem piłki prawą i lewą ręką, bieg z rakietkami do tenisa stołowego z piłeczką, podskoki z piłką do siatkówki obunóż, bieg na czworakach). Wyścigi rzędów wygrali przedstawiciele klas V: Michał Czekierda, Hubert Kozicki, Kamil Kozicki, Szymon Szymborski (kl. Va) oraz Mateusz Bubicz, Adam Jaworski, Piotr Kubicz, Eryk Stachurski (kl. Vb).

W programie obchodów pierwszego dnia wiosny znalazł się również mecz siatkówki. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III gimnazjum. Mecz dostarczył wielu emocji. Wygrali go reprezentanci klasy IIb (Krystian Błażej, Patryk Bokota, Miłosz Cmoch, Michał Kalandyk, Michał Rozmund, Jakub Ulrych), pokonując 2:1 przedstawicieli klas III (Dawid Banaś, Miłosz Hajduk, Robert Kilar, Michał Koszelnik, Jakub Ladziński, Michał Mazur, Adrian Miąsik, Hubert Oczoś, Jakub Stachowicz).

Samorząd Uczniowski przygotował tego dnia jeszcze jedną niespodziankę. Każdy, kto przyszedł do szkoły wiosennie przebrany, mógł liczyć na "dzień bez pytania". Jak widać, atrakcji pierwszego dnia wiosny nie brakowało, teraz czekamy już tylko na prawdziwie wiosenną pogodę za oknem!