XII RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 9 III 2014 r. |

Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie każdego roku spotyka się z dużym zainteresowaniem miłośników tej dyscypliny sportu. Nie brakuje ich wśród mieszkańców osiedla Zwięczyca. Aż 56 dwuosobowych drużyn wzięło udział w dwunastej edycji tej imprezy, która odbyła się 8 marca 2014 r. Patronat honorowy nad olimpiadą sprawował Prezydent Miasta Rzeszowa.

Gratuluję inicjatywy oraz wyrażam wdzięczność za trud w przygotowaniu kolejnej edycji imprezy. Jestem przekonany, że zachęci ona wszystkich do większej aktywności fizycznej, co nie jest bez znaczenia dla zdrowia i sprawności całego naszego społeczeństwa - napisał do organizatorów pan Tadeusz Ferenc. List odczytał Dyrektor Zespołu Szkół, pan Piotr Kłęk. Powitał również wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej zawodników – uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości, życząc powodzenia w rozgrywkach i miłego spędzenia wolnego czasu.

Turniej rozgrywany był systemem rosyjskim, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III Szkoły Podstawowej, klasy IV-VI Szkoły Podstawowej i klasy I-III Gimnazjum. Najpierw rywalizowali ze sobą uczniowie, następnie ich rodzice, a w przypadku remisu miała miejsce gra podwójna, rozstrzygająca o wyniku całego meczu.

W tym roku najliczniej, bo aż przez 31 drużyn, reprezentowane były klasy IV-VI Szkoły Podstawowej. W rozgrywkach w kategorii pierwszej wzięło udział 16 zespołów, a w kategorii klas gimnazjalnych - 9. Zdecydowaną większość zawodników stanowili uczniowie Zespołu Szkół nr 5, ale byli również obecni przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Lutoryżu, Boguchwale, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie. Przy stołach pingpongowych stanęło dziewięć pań, nie wiemy jednak czy w Dniu Kobiet mogły one liczyć na taryfę ulgową...

Mecze dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu emocji. Przez cały czas działała szkolna stołówka, gdzie w przerwach między rozgrywkami uczestnicy olimpiady mogli spożyć ciepły posiłek, ciasto, owoce oraz napoje. Dla naszych gości z innych szkół olimpiada była także okazją do poznania szkoły, obejrzenia sal lekcyjnych i prezentacji ukazującej mocne strony Zespołu Szkół nr 5.

Po 5 godzinach zmagań rozgrywki wyłoniły zwycięzców: w kategorii pierwszej (klasy I-III SP) Mateusz Bubicz (SP nr 7) i Dariusz Bubicz, w kategorii drugiej (klasy IV-VI SP) Katarzyna Kołaczko (SP nr 10) i Mariusz Kołaczko, a w kategorii trzeciej (klasy I-III Gimnazjum) już po raz trzeci w z rzędu najlepsi okazali się Michał Rosół (Gimnazjum nr 10) i Aleksander Rosół.

Klasyfikacja końcowa Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Mateusz Bubicz, Dariusz Bubicz
II miejsce Jakub Mordarski, Tomasz Mordarski
III miejsce Jan Buczek, Krzysztof Buczek
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Katarzyna Kołaczko, Mariusz Kołaczko
II miejsce Mateusz Przepióra, Krzysztof Przepióra
III miejsce Konrad Baszak, Bartłomiej Baszak
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Michał Rosół, Aleksander Rosół
II miejsce Hubert Oczoś, Damian Oczoś
III miejsce Robert Kilar, Marcin Kilar

Warto spędzać czas w rodzinnym gronie i w sposób aktywny przekazywać swoje pasje dzieciom, a także uczyć rywalizacji w duchu fair play. Przekonali się o tym uczestnicy ROTS, którzy po zakończeniu rozgrywek przyznali, że tego typu imprezy powinno się organizować częściej. Integrują one środowisko lokalne i sprzyjają rozwijaniu kontaktów międzyludzkich. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy - puchary i nagrody. Tradycyjnie impreza zakończyła się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

Organizatorzy olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.